Středa 5. října 2022, Kopřivnice

Po sobotní porážce s plzeňským Talentem cestovali jičínští házenkáři ve středu k velmi důležitému duelu do Kopřivnice. Bohužel, náš celek nastoupil oslaben o levorukého Martina Hlavu, jenž si obnovil zranění kotníku a byť na zápasové soupisce figuroval, do hry nakonec zasáhnout nemohl. Hosté chtěli odčinit nepovedený druhý poločas s Plzní a po dvou duelech opět bodovat.

KH ISMM Kopřivnice – O2xyworld HBC Jičín  27:21 (12:12)

První minuty utkání patřily domácím, kteří se proti nedůrazné obraně hostí bez větších problémů prosazovali a ujali se vedení 3:1. V dalším průběhu šel výkon hostí nahoru, Jičínští se postupně stali lepším týmem. To se projevilo také na průběžném stavu, z 4:2 otočili na 4:5. Bohužel, následně házenkáři Jičína začali kolabovat v koncovce, domácího brankáře Pšenicu nedokázali překonat ani z nevyloženějších šancí a domácí toho využili k opětovnému obratu ve skóre, 12:10. V závěru prvního poločasu se hosté nadechli k náporu a podařilo se jim alespoň srovnat na 12:12.

Na začátku druhé třicetiminutovky pokračovali Jičínští vtlaku a několikrát se dostali do jednobrankového vedení. Bohužel vždy, když si mohli vybudovat výraznější náskok, vytvořili školáckou technickou chybu nebo znovu ztroskotali na vynikajícím Pšenicovi. Na konci osmé minuty svítil na ukazateli stav 15:16 ve prospěch hostí, v polovině druhé půle vedli domácí 18:17. Následujících šest minut definitivně rozhodlo o výsledku. Házenkáři Jičína pokračovali ve festivalu zahozených šancí, naopak sami pětkrát inkasovali a Kopřivničtí odskočili na 23:17. V závěru duelu se ještě hosté snažili průběžný stav alespoň zkorigovat, psychicky již ale byli dole a domácí nakonec zvítězili 27:21.

Házenkáři jičínského O2xyworldu tedy prohráli třetí utkání v řadě a nutno poznamenat, že tentokrát naprosto zbytečně. Vlastní žalostnou koncovkou posadili domácí na koně a hráči Kopřivnice toho využili k zisku důležitých dvou bodů.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín: Pleva, Machalický – J. Dolejší 4/1; J. Drbohlav a Hlipala po 3; A. Dolejší 3/1; Kastner, Kovařík a Š. Drbohlav po 2; Rychna a Freiberg po 1; Thorovský; F. Matouš; Pekař; Doškář; Hlava

Diváků:  150
Sedmičky:  3/2 – 3/2
Vyloučení:  5 – 4;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Pluhař, Suchánek
Sled branek: 1-1; 3-1; 4-5; 7-6; 8-9; 12-10; 12-12; 13-14; 15-16; 23-17; 24-20; 27-21

Již v sobotu 8. října přivítají házenkáři O2xyworld HBC Jičín na domácí palubovce nesmírně kvalitní celek, suveréna slovenské házené, tým Tatranu Prešov. Utkání má výhoz v tradičních 18:00 hodin.