25. června 2021, Jičín

Páteční odpoledne patřilo hřiště V lípách setkání současných nebo bývalých hráčů házenkářů. Díky situaci, která panuje v současné době, startovaly pouze čtyři týmy. V nich však nastoupila celá řada kvalitních hráčů a bylo vidět mnoho výborných akcí, okulahodících herních situací. Pochvalu zaslouží všichni hráči a členové realizačních týmů, všichni se tak rukou společnou podíleli o úspěšný průběh turnaje. Škoda jen , že ne všichni hráči, především ze zahraničí, mohli dorazit. V Německu totiž finišovala Bundesliga, řada hráčů se pak omluvila z pracovních či rodinných důvodů.

Boje na hřišti byly líté, všichni aktéři si navzájem nic nedarovali. V podání mladších hráčů pak bylo vidět, že mají natrénováno a prvky moderní házené mají v kůži. Nejházenkářštější se jevil tým Bengo, kde hru dirigoval P. Šulc. Nejrychlejší a nejběhavější byl tým 777, kde také hráli nejmladší hráči, v jejich dresu řádili M.Ženatý a F.Dědeček, pod taktovkou J.Dolejšího. Zbývající týmy – Cibulky a Reinisch, se spoléhaly na klidnou , propracovanou a promyšlenou hru za všech okolností. Jejich přednosti byly především v součtu let a ukázce dlouholetých nabytých zkušeností. Tým Reinisch si zaslouží mimořádnou pochvalu, jelikož hrál celý turnaj bez klasického brankáře. Ale jak R. Jandera i O.Šulc ukázali, že by mohli zaskakovat i na tomto postu. Tradičně byly k vidění rodinné souboje či naopak rodinné souhry. Na jedné straně proti sobě bojovali O.Šulc a jeho bratr Petr, taktéž bratři Zdeněk a Tomáš Chýlkové, Jirka a Štěpán Drbohlavové nebo Martin a Filip Barešové stáli proti sobě, stejně jako otec a syn Tomášové Coufalové. Rodinná pouta potvrdili spoluprací na hřišti Mílové Kůtové mladší a starší. Vyhlášení jedinců i týmů proběhlo v bouřlivé atmosféře, všichni si turnaj dokonale užili. A co je nejdůležitější, vše se obešlo bez zranění, všichni hráči turnaj ve zdraví dohráli.

Palmu vítězství si odnesli hráči týmu 777. Ti ztratili pouze jeden bod, získali jich pět a skóre 55:37.

Druhou příčku obsadil obhájce loňského vítězství, celek Benga, získal tři body, skóre 42:34, třetí místo vybojovali dříve narození mladíci z týmu Reinisch ziskem dvou bodů, skóre 35 : 46 a čtvrtá příčka patří sympatickým Cibulkám. Hráči tohoto celku získali dva body, ale vzájemný zápas s Reinisch je odsunul na čtvrtou pozici, skóre 34 : 41.

Post nejlepšího hráče připadl Míšovi Marešovi, který se prezentoval nebývalými výkony, nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Šulc a nejlepším brankářem, stejně jako loni, Martin Podzimek. Nejmladším hráčem byl vyhlášen Matěj Ženatý, post starce obhájil Míla Kůta.

 

Výsledky a sestavy týmů:

777

–   Reinisch tým  20 : 14 ( 11:3)

–   Bengo       15 : 15 (9:6)

–   Cibulky team  20 : 16 (12:8)

Sestava a branky 777: Coufal, Petr – Bíšek 11; Ženatý 10; Dolejší 8; Š. Drbohlav 7; Dědeček 6; Stindl 5; Tobolka 4; Vávra a Podobský po 2

 

Bengo

–   Cibulky team      9 : 10 (4:4)

–   Reinisch tým      18 : 9 (8:4)

Sestava a branky Bengo: Podzimek –  P. Šulc 12; Novotný 11; M. Babák 7; T. Chýlek 6; Malý 3; F. Bareš 2;  T. Sobotka 1

 

Reinisch

–   Cibulky   12  :  8 (5:5)

Sestava a branky Reinisch: Jandera 1, O. Šulc 4 – M. Bareš 6; M. Mareš 5; Horčičko a Schoř po 4; Kvasnička 3; Masák a Kůta ml. po 2; Kůta st., Popelák, Z. Chýlek a T. Smolík po 1

 

Cibulky

Sestava a branky Cibulky: Coufal ml. – Novotný 11; Dvořák a Bartoš po 5; J. Drbohlav a Srb po 3; Krahulec a Šebík po 2