Sobota 18. března 2023, Dvůr Králové

Jičínský celek se po reprezentační pauze vydal k nejbližšímu možnému soupeři v lize. Tím není nikdo jiný než jeden z tradičních, dlouholetých rivalů, 1. HK Dvůr Králové. Hosté nejeli zdaleka v plné síle, ale ani to neomlouvá jejich mdlý výkon, především v první půli. Prvních dvacet minut prakticky rozhodlo o celém zápase, ani mocný závěrečný finiš Jičínským nepomohl.

1. HK Dvůr Králové – O2xyworld HBC Jičín „B“  30:27 (14:10)

Diametrální byl rozdíl v nasazení obou týmů v první půli. Domácí, kteří potřebují každý bod, vstoupili do zápasu s maximálním odhodláním a bojovností. Ta je pro dvorské hráče typická. Hosté působili zakřiknutě, nemohli se dostat do té správné provozní teploty. To mělo dopad na úvodních dvacet minut. Jičínští neproměňovali jednu šanci za druhou, nebránili dle představ a umožnili nadšeně bojujícím domácím získat až devítibrankový náskok. Teprve závěr poločasu přinesl ve hře Jičína zlepšení, to však bylo pouze nepatrné. I tak dokázali Jičínští hrozivé manko alespoň trochu snížit a otupit úsilí domácích.

Do druhé části hry vstoupily oba celky stejně. Hosté dokázali na branky Dvora odpovídat, rozdíl ve skóre se tudíž příliš neměnil, byl v rozmezí čtyř až pěti branek. V polovině druhé půle se přeci jenom začala projevovat kvalita hostujícího celku. Jičínští dokázali ukrojit z náskoku domácích větší porci a snížili ve 13. minutě na rozdíl dvou branek, 22:20. Vše vypadalo, že se hosté dostanou do herní pohody a dokáží se zápasem něco udělat. Přišly však další neproměněné šance, okénka v obraně a vše bylo jinak. Domácí drželi zuby nehty svůj náskok a opakovaně odskočili na rozdíl šesti branek (20. minuta 26:20). Jičínští se nevzdávali, tlačili se na soupeře, ale opakovaně je zklamala koncovka i obranná činnost. Vždy, když to vypadalo na větší korekci ve skóre, přišly chyby a navýšení náskoku ze strany domácích.

Jičínská mládež tentokrát nepodala očekávaný výkon. Především zakončování (po celý zápas) a chyby v obraně (zlepšení ve druhé půli). Ale i takové zápasy je třeba prožít. Domácí svojí bojovností Jičínské udolali, získali zaslouženě oba body

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: Knittl – Krahulec 7/3; Masák 6; Hejtmánek 4; P. Drbohlav a Frýba po 3; Bareš a Brádler po 2; Jandera; M. Knittl; D. Doškář; Tůma
Diváků:  106
Sedmičky:  3/3 – 3/3
Vyloučení:  2 – 5;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Rutta, Větrovský
Sled branek: 0-1, 4-1, 5-3, 13-4, 14-10, 16-11, 18-14, 21-17, 22-20, 26-20, 28-23, 30-25, 30-27

V neděli 26. března sehrají jičínští mladíci další zápas. Na jičínskou palubovku nastoupí atraktivní soupeř, TJ JM Chodov. Začátek utkání je ve 14 hodin