Sobota 28. září 2019, Jičín

Druhé kolo první ligy mělo na pořadu první střetnutí východočeských týmů. Hosté předvedli disciplinovaný výkon, nepřehlédnutelnou oporou jim byl brankář Babčaník. Torzo domácích bojovalo, ale hráči Jičína pykali za neproměňování jasných šancí.

HBC Ronal Jičín “B” – 1. HK Dvůr Králové  25:26 (14:14)

Dramatickou podívanou mohli vidět diváci v tradičním měření sil Jičína a Dvora Králové. Tyto zápasy měly vždy svoji neopakovatelnou atmosféru a náboj. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Napínavý zápas se vším všudy rozhodly výkony Babčaníka v brance Dvora, malá koncentrace v obraně a nepřesnosti při střelbě Jičínských.

Domácí celek nastoupil v silně improvizované sestavě. Chyběli zranění či nemocní hráči Š. Drbohlav, Kupka, Bíšek, F. Bareš, Šebek, Z. Chýlek. Avšak mladíci v dresu HBC nezklamali. Dokázali svému zkušenějšímu soupeři vzdorovat celý zápas a nebýt chyb, které pramenily z nezkušenosti, především v obraně, mohl být výsledek příznivější. Hosté byli od počátku aktivní, vycházeli jim střelba ze střední spojkové vzdálenosti. Dokázali využívat horšího pokrytí svých střelců, lépe řečeno, pasivitě, nepřistupování jičínské obrany při střelbě. Jičínský celek hrál rychle, snažil se o rychlé protiútoky, ale díky nedůrazu v obraně musel stále dotahovat vedení Dvora. Jičínská snaha přeci jenom dosáhla úspěchu, tříbranková šňůra mezi 20. a 23. minutou dostala domácí do těsného vedení 10:9. Do konce poločasu se ještě oba týmy dokázaly ve vedení vystřídat. Byli to domácí hráči, kteří v závěrečných vteřinách srovnávali na poločasových 14:14.

Druhou půli odstartovali lépe Jičínští. Dokázali si rychlou hrou vynutit ve čtvrté minutě tříbrankový náskok, 17:14. Poté však přišly chvíle hostujícího brankáře Babčaníka. Ten „zavřel“ branku a umožnil svým spoluhráčům nejenom náskok Jičína vyrovnat, ale vývoj zápasu otočit. Šest branek v síti HBC znamenalo vedení Dvora 18:20. Mladíci v domácím dresu nebyli schopni překonat důraznou obranu hostí, nedokázali ani prostřelit výborně chytajícího Babčaníka. Chyb v obraně Jičína sice ubylo, ale i těch málo dokázali hosté stoprocentně využít. Hráči ze Dvora si tak drželi od 23. minuty velmi nadějný čtyřbrankový náskok. Ve 28. minutě byl stav 22:26 a na domácí by asi nikdo nevsadil. Hráči Ronalu však zabojovali, vzepjali se k závěrečnému náporu. Zatlačili na soupeře, dostali ho pod tlak osobní obranou a dokázali snížit na rozdíl branky. V závěrečném tlaku však nedokázali proměnit tváří v tvář brankáři tři šance, což definitivně rozhodlo. Poslední šanci kryl Babčaník jen několik málo vteřin před koncem.

Hosté si tak odváží oba body, domácí se však nemají za co stydět. Vždyť polovina hráčů je dorosteneckého věku a takovéto zkušenosti se určitě neztratí. Hosté vyhráli díky pevné obraně a výkonu Babčaníka v brance, domácí měli několik zbytečných okének v obraně, které hosté s přehledem využili. Nedařila se ani hra v přesilovkách, v nich Jičín třikrát inkasoval. Též střelecká potence byla diametrálně rozlišná. Domácí zasypali hostující svatyni 48 střelami, dosáhli 25 branek. Hosté vystřelili na branku 33 střely, vsítili 26 branek.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín “B”: Petr, Machalický – Kolc 10/5; Vávra 4; Vraný 3; P. Drbohlav a M. Knittl po 2; M. Bareš, Doškář, Pekař a Thorovský po 1; Matouš

Diváků:  84
Sedmičky:  7/5 – 1/1
Vyloučení:  3- 6;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Sovová, Mrázová
Sled branek: 1-0, 2-3, 3-5, 7-9, 10-9, 11-12, 13-12, 13-14, 14-14, 17-14, 18-20, 20-23, 22-26, 25-26

V neděli 6. října zajíždí jičínská omladina na půdu nováčka soutěže do Vsetína.