Neděle 1. prosince 2019, Jičín

Mladší dorost “A” – 1. liga
C.S.Cargo HBC Jičín “A” – Liberec Handball  32:20 (17:10)

Prvoligoví mladší dorostenci přivítali soupeře z dolní poloviny tabulky, povinnost tak velela Jičínským zvítězit. Domácí se do svého protivníka od první minuty “zakousli”, prezentovali se, zejména v první půli, kolektivní a bojovnou házenou s rychlým přechodem do útoku. Již po úvodní třicetiminutovce získali naši házenkáři uklidňující náskok, který dokázali po změně stran navýšit. Navíc zůstalo neproměněno velké množství brankových příležitostí (Sedláček, Jandera, Matouš). Výborným výkonem se zaskvěl gólman Novák, o branky se téměř rovnoměrně podělilo deset hráčů. Jičínský celek je stále ve hře o umístění v horní polovině tabulky, když na třetí Duklu Praha ztrácí pouhé tři body.

Sestava a branky C.S.Cargo HBC Jičín “A”: Novák, Hůla – F. Matouš 9/3; Frýba 5; Brádler, Sedláček a M. Ženatý po 3; Jandera, Mičke, Kuhn a Le Polotec po 2; M. Pour 1; Dubský; Kauck; Janďourek; F. Tůma

Mladší dorost “B” – 2. liga
C.S.Cargo HBC Jičín “B” – HC TJ Náchod  39:19 (23:5)

Také ve druhé nejvyšší soutěži mladších dorostenců hráli Jičínští se soupeřem z úplného dna tabulky. První poločas byl jednoznačnou záležitostí domácích, kteří svého protivníka doslova válcovali a do šaten odcházeli za stavu 23:5. Ve druhém dějství úroveň hry poklesla, objevila se celá řada nepřesností a technických chyb. Přínosem je zapojení starších žáků (plná polovina týmu), kteří předvádějí rychlou kombinační házenou a připravují se na boje v Žákovské lize, které začnou za týden prvním turnajem v Telnici. „Béčko“ mladších dorostenců udrželo domácí neporazitelnost a díky výhře nad Náchodem poskočilo již na čtvrtou příčku druholigové tabulky. Ve výborném světle se ukázali oba brankáři, Hůla i Štěřík, v obraně byli nejvýraznějšími “muži” Janďourek a Dubský.

Sestava a branky C.S.Cargo HBC Jičín “B”: Hůla, Štěřík – Janďourek 7; D. Skopár 5; Brádler 5/1; Kaucký 4; Hampl, M. Mičke, Le Polotec a S. Přibyl po 3; Dubský a Hejtmánek po 2; Voltr a Hylš po 1; Černý