Sobota 7. března 2020, Jičín

Ve třetím kole jarní části soutěže jsme přivítali na domácí palubovce celek TJ Sokola Nové Veselí. Domácí mužstvo chtělo odčinit jednobrankovou porážku z podzimu.

C.S.Cargo HBC – Jičín TJ Sokol Nové Veselí  23:32 (12:17)

Úvod utkání byl poměrně opatrný, mužstva se střídala ve vedení, ale bylo vidět, že pohyblivost a rychlost soupeře bude činit naší obraně velké problémy. V osmé minutě přišlo první vyloučení na straně Jičína. Soupeř trestal dvěma góly a následně přidal další dvě branky. Za stavu 4:8 si domácí lavička vybrala první oddechový čas. Veselí však pokračovalo v rychlé a důrazné hře a ve dvacáté minutě vedlo rozdílem již šesti branek 7:13. Domácí v poslední desetiminutovce prvního poločasu ještě korigovali na 11:14, ale další chyby jak v obranné tak útočné části znamenaly poločasový výsledek 12:17.

Do druhého poločasu vstupovali domácí s odhodláním otočit výsledek ve svůj prospěch. V druhé minutě druhého poločasu byl potřetí vyloučen pivot soupeře a tak automaticky obdržel červenou kartu. Přesilovku jsme vyhráli 2:1, ale další zbytečné chyby v obraně, nepřipravená střelba a neproměňování vyložených šancí znamenaly v devatenácté minutě průběžný stav 17:26. Bohužel ke zlepšení nedošlo ani ve zbytku utkání a ukazatel skóre po závěrečném hvizdu ukazoval nelichotivých 23:32. V brance Jičína se předvedl několika parádními zákroky Jakub Knittl, jenž zneškodnil i tři sedmimetrové hody. Nasazením a rychlostí Novoveselští domácí po celé utkání převyšovali a zaslouženě zvítězili.

Sestava a branky C.S.Cargo HBC Jičín: J. Knittl, Hůla – Doškář 12/2; M. Knittl 3/1; Vaněk a Vančo po 2; Bartoš, Frýba, P. Matouš a Šimon po 1; Frumert; F. Matouš; Pour; Švejda; Thorovský; Ženatý

Diváků:  70

Sedmičky:  4/3 – 5/2

Vyloučení:   4 – 6;  ČK:  0 – 1

Sled branek: 0-2; 4-4; 5-10; 7-13; 10-14; 12-17; 15-20; 16-24; 21-28; 21-31; 23-32

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždí starší dorostenci v sobotu 14. března 2020, kdy se představí v Kopřivnici na palubovce posledního celku nejvyšší soutěže.