Sobota 23. listopadu 2019, Praha

V sobotu sehráli hráči jičínské rezervy další smolný zápas. V utkání, ve kterém v počátku jasně dominovali, nedokázali udržet svůj výkon a ztratili náskok, posléze i body. Domácím pomohly chyby i smůla jičínských hráčů. Někteří hráči Jičína tentokrát nepředvedli ani svůj průměrný výkon. I tento fakt měl na konečný výsledek zásadní vliv.

Sokol Vršovice – HBC Ronal Jičín “B”  32:28 (15:16)

Hosté vstoupili do zápasu poměrně dobře, dařilo se jim v obraně, také v útoku předváděli Jičínští kvalitní hru. Po dlouhé pauze nastoupil opět Š. Drbohlav a jeho účast byla na hřišti znát. Jičínští kvalitní hrou otupili hru domácích a vypracovali si náskok, který postupně navyšovali až na rozdíl šesti branek. V obraně se dařilo Pekařovi a Barešovi, opětovně byla vidět výborná spolupráce Reznika s Barešem na pivotu. Reznik k tomu dokázal přidávat branky a tak v 19. minutě měli Jičínští slibný náskok 13:7. Pak však nastaly komplikace. Hosté nedokázali využít pohody náskoku, sami několikrát opakovaně chybovali a díky tomu se dostali domácí opět do zápasu. Mladí hráči Vršovic v závěru poločasu přehrávali Jičínské a využívali chyb ve hře Jičína. Pomalu, ale jistě snižovali náskok hostí, aby ve 28. minutě snížili na rozdíl branky, 14:15. V posledních vteřinách padly ještě dvě branky na obou stranách, hosté tak ze slibného náskoku uhájili pouze výhodu jedné branky.

Druhý poločas byl do 12. minuty vyrovnaný. V 11. minutě se domácí prvně dostali do vedení, 20:19 a již ho z rukou nepustili. Jičínský celek měl i smůlu, nastřelil několik tyčí a neproměnil jasné šance. Naopak domácím se začalo nebývale dařit, každou neproměněnou šanci Jičína využili ve svůj prospěch. Odskočili na 24:20, později, v 18. minutě, na 26:22. Zdálo se, že se již hosté nevzchopí. Ti však dokázali, ač se jim neustále nedařilo dle jejich představ, snížit na 27:26, poté na 28:27 a ještě 29:28. Avšak vždy po takovémto snížení „vymysleli“ nějakou chybu – neproměnění, nepřesnost a pomohli tak Sokolu k dalším brankám. V závěru hrál Jičín vabank, avšak znovu selhal ve vyložených šancích. Jelikož domácí odpověděli vždy brankou, díky tomu si výhru pojistili.

Hra Jičína byla jako na houpačce. Výborné okamžiky střídali Jičínští s těmi horšími. A to v útoku i obraně. K bodům nebylo daleko, ale štěstěna se k nim obrátila zády.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín “B”: Petr, Machalický – M. Bareš a Reznik po 8; T. Kolc 5/1; Š. Drbohlav 4; Thorovský, M. Knittl a Pekař po 1; P. Drbohlav; Vraný; P. Kolc; Kupka
Diváků:  168
Sedmičky:  2/2 – 1/1
Vyloučení:  2-3;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí: Moravec, Tůma
Sled branek: 0-2, 2-3, 5-9, 7-13, 10-14, 14-15, 15-16, 16-17, 20-19, 24-20, 26-22, 26-25, 29-28, 32-28

Velmi důležitý zápas čeká jičínské mladíky v neděli 1. prosince. V pořadí druhém krajském derby hostí celek TJ Náchod. Zápas začíná tradičně v neděli v 17:00 hodin.