Středa 25. října 2023, Karviná

Ve středu sehráli házenkáři jičínského O2xyworldu osmifinálové utkání Českého poháru na palubovce druholigového celku MHK TADEA Karviná. Hosté byli jednoznačnými favority duelu, jediným cílem byl postup mezi nejlepších osm týmů. Z různých příčin chyběli v sestavě Jičína Hlava, Drbohlav, Thorovský, Kastner a Knittl, naopak poprvé v letošní sezóně se představil A. Dolejší.

MHK TADEA Karviná – O2xyworld HBC Jičín  22:39 (12:16)

Hosté zahájili utkání velmi dobře, po sedmi minutách vedli 1:5, když se o branky postarali Rychna a Doškář. K průběžnému vedení přispěl důležitými zákroky rovněž brankář Machalický. I v dalších minutách drželi Jičínští uklidňující tří až čtyřgólový náskok, v polovině poločasu upravoval na 5:9 navrátilec A. Dolejší. Poté se ale dostali ke slovu domácí, kteří využili chyb jičínské defenzívy a zkorigovali až na rozdíl jediné branky. V závěru úvodního dějství ale naši hráči zlepšili obrnu a třemi góly odskočili na 12:16.

Definitivní zlom nastal na začátku druhé třicetiminutovky, kdy hosté zvýraznili své vedení až na 12:20. Poté již drželi Jičínští otěže zápasu pevně ve svých rukách. Nakonec zvítězili 22:39 a zajistili si postup mezi osmičku nejlepších týmů Českého poháru soutěžního ročníku 2023/2024.

Naši házenkáři zvítězili naprosto zaslouženě. V utkání se projevila kvalita i šíře hráčského kádru. Domácí ale zejména v první půli hodně „zlobili“, dokázali se přiblížit až na jediný gól. Rozhodnutí přišlo na přelomu obou poločasů, kdy hosté výrazněji odskočili a závěr střetnutí již dohráli v naprosté pohodě. Střelecky byli nejaktivnější Rychna, Matouš a Doškář.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín: Machalický, Grabemann 1 – Rychna 7; Matouš 6; Doškář 5; A. Dolejší a J. Hájek po 4; M. Hájek a Skopár po 3; Miľko 2; J. Dolejší, Ženatý, Pekař a Ježek po 1; Hlipala