Sobota 23. března 2024, Praha

Jičínská juniorka ani v šestém jarním zápase nebodovala. V Praze nebyla daleko od úspěchu, ovšem tradiční chyby jičínských mladíků umožnily domácím radost z výhry. Opakovaná neúčast marodů Dědečka a bratří Hájků je až příliš znát.

 

Sokol Vršovice „A“ – O2xyworld HBC Jičín „B“  29:26 (17:17)

Hosté přijeli do Prahy s cílem konečně na jaře bodovat. K bodům nebylo až tak daleko, o jejich ztrátě však rozhodly ve třech různých úsecích již tradiční chyby Jičína. Ač všichni hráči HBC chtěli do zápasu vstoupit jinak, než v minulých střetnutích, opak byl pravdou. Nepozornost, technické chyby ihned v úvodu, umožnily domácím získat velmi lacino tříbrankový náskok. Hosté se však vzchopili, dokázali již v 8. minutě dorovnat skóre a dokonce jít do vedení. Vše tak vypadalo poměrně růžově, protože hra Jičína nebyla špatná, především Doškář byl k nezastavení. Hosté si vypracovali náskok 5:9 (9. minuta) a vypadalo to, že se blýská na lepší časy. To, co si Jičínští nahráli, rychle prohospodařili. Přišly vyloučení, sedmička, nepřesné střelby (nepřipravené), neproměnění vyložených příležitostí a díky tomu domácí v 16. minutě srovnali (10:10). Do konce poločasu se oba týmy přetahovaly o nejtěsnější vedení, poločas skončil smírem.

Druhou část začali lépe hosté. Vybudovali si nejtěsnější náskok, ale domácí vždy odpověděli. Vyrovnaná hra trvala až do závěrečné desetiminutovky. Hosté odskočili na dvě branky a měli další šance na navýšení náskoku. Ty však vlivem nepřesností zůstaly nevyužity, soupeř znovu srovnal. Jičínští chtěli utkání rozhodnout ve svůj prospěch, ale zřejmě přemíra snahy vedla k dalším chybám a neproměňování. Vršovičtí se tak dostali o dvě branky vpřed a svůj náskok za pomoci dalších jičínských nepřesností uhájili.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: J. Knittl, Grabemann – Doškář 8; Bareš a Ženatý po 4; Skopár 4/1; M. Knittl 3; A. Dolejší 2; Krahulec 1; Mičke; J. Drbohlav; Pour; Hejtmánek; Brádler

 

Statistika utkání:
Diváků:  152
Sedmičky:  3/2 – 1/1
Vyloučení:  6 – 3;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Hladký, Moravec
Sled branek: 1-4, 5-9, 10-10, 12-13, 13-14, 17-17, 19-18, 20-22, 22-24, 26-24, 29-26

 

Velikonoční svátky dávají týmům 1. ligy čas na oddych. Jičínští hrají další utkání 7. dubna v 18 hodin proti 1. HK Dvůr Králové.