Neděle 19. listopadu 2023, Vsetín

Dramatické utkání shlédli diváci ve sportovní hale ve Vsetíně. Hrálo se o 1. příčku 1. ligy, tomu odpovídala i atmosféra. Hosté přijeli s cílem bodovat, byli domácím více než vyrovnaným soupeřem a nebýt neproměněných šancí, vypadal by výsledek pravděpodobně jinak. Body nezískal lepší, ale šťastnější tým, vyrovnanému duelu by slušela remíza. Jičínskému týmy chyběli dorostenci, především Skopár na pravém křídle, někteří hráči necestovali z pracovních důvodů.

 

KH BEECH Vsetín – O2xyworld HBC Jičín „B“  27:26 (15:11)

Loňský vítěz první ligy, domácí celek, drží i v letošní sezoně vysokou výkonnost a opět bojuje o příčky nejvyšší. Jičínští přijeli do Vsetína s cílem pokračovat ve slušných výkonech podzimu a chtěli domácím cestu za body co nejvíce znepříjemnit. Samotný zápas začali Jičínští lépe. Vedení o dvě branky však mělo jepičí život, domácí nejenom vyrovnali, ale překlopili vývoj ve skóre na svoji stranu. Hosté nepanikařili, snažili se hrát svoji hru, ale také se nevyvarovali klasických chyb. Útoku občas chyběl větší pohyb, také střelba byla místy proti nekompromisně hrající domácí defenzivě nepřipravená, neúčinná. To však nejenom díky tvrdé obraně domácích, ale i výbornému Malinovi v brance Vsetína. Neproměněné šance Jičína však přispěly k vedení domácích, ti dokázali skórovat z druhé vlny do nepřipravené obrany hostů. K navýšení náskoku jim pak pomohly chyby hostů v obraně a především tři vyloučení za sebou. Určitě by se alespoň o jednom vyloučení dalo diskutovat, ale stalo se. Domácí přesilovky dokonale využili a odskočili na rozdíl tří, později pěti branek. Hosté však nebyli horším týmem, ale své šance nedávali. To byl obrovský rozdíl. Od většího brankového rozdílu je uchránil vynikající Grabemann v jičínské brance.

Po přestávce přišel na palubovku úplně jiný tým Jičína. Vynikající obrana, čtyři zákroky Grabemanna v řadě a rázem bylo skóre srovnáno (10. minuta 17:17). Vsetínští najednou nevěděli, kterak hostující obranu a brankáře překonat, pomohla jim dvojnásobná přesilovka. V plném počtu Jičínští získávali převahu a tu také vyjadřovali brankami. Ve 14. minutě se dostali do nejtěsnějšího vedení (20:21), které mohli navýšit. Přišla technická chyba, další podivné vyloučení a domácí znovu vstali z mrtvých. Tým O2xyworldu se nevzdával, hráči bojovali o každý míč, ale co naplat. Ač byli v poslední desetiminutovce házenkářštější, lepší, nestačilo to. Zradila je koncovka. Za stavu 26:26 měli hosté možnost dvakrát jít do vedení. Nestalo se, Vsetín šťastnou brankou šel o gól vpřed a náskok již s vypětím všech sil ubránil. Jičínským nepomohla ani hra v sedmi, poslední střelu domácí zblokovali pět vteřin před koncem.

Jičínští sice prohráli, ale ostudu neudělali. Naopak, byli na půdě prvního celku tabulky ve druhé půli lepším celkem, chybělo více rozvahy při zakončování. Obrana předváděla kvalitní výkon, řízený Barešem, Frýbou a Ženatým, útok též nezklamal herně, ale v určitých pasážích proměňováním. Z prostorů křídel se Jičínští díky domácím brankářům prakticky nedokázali prosadit.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: Grabemann 1, Knittl – M. Hájek 6; Ženatý 4; Krahulec 4/1; Dědeček 4/2; Frýba 3; Bareš 2; Drbohlav 2; Mičke; Doškář; Kaucký; M. Knittl; Štajnrt
Statistika utkání:
Diváků:  102
Sedmičky:  2/2 – 4/3
Vyloučení:  4 – 5;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Jonáš, Rusamov
Sled branek: 0-2, 4-2, 6-6, 10-6, 13-8, 5-11, 15-13, 17-17, 20-19, 20-21, 24-23, 26-24, 26-26, 27-26

 

Další soupeř toho nejtěžšího kalibru čeká jičínskou juniorku v neděli 26. listopadu v Jičíně. Od 17 hodin hostí neustále tabulkou stoupající nebezpečný celek Chodova.