Pátek 2. srpna 2019, Jičín

V pátek 2. srpna nastoupili jičínští házenkáři k prvnímu přípravnému utkání na novou sezónu 2019/2020. Soupeřem jim byl celek nižší německé soutěže, tým ESV Lokomotive Pirna. Naši házenkáři byli od prvních minut dramatického duelu ve vedení, ovšem hosté potvrzovali kvalitu německých celků. I v týmech nižší soutěže nastupují výborní házenkáři, kteří by se zdaleka neztratili v nejvyšší české soutěži. V polovině poločasu byl stav příznivější pro domácí borce v poměru 9:4, v závěru první třicetiminutovky se ke slovu dostali výrazněji hosté, kteří zkorigovali na poločasových 13:11. Podobný průběh měla i druhá půle, Jičínští dokázali odskočit na 20:15, ovšem házenkáři německé Pirny snížili na 21:19. V závěrečných minutách duelu se rozdíl ve skóre pohyboval mezi dvěma až třemi góly, domácí nakonec zvítězili 27:24. V sestavě domácích házenkářů chyběli Veverka a Rychna, naopak se představily všechny nové tváře včetně dorostenců.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Machalický, Pleva – Krahulec 7; Kovařík 4; Šulc, Dolejší, Hlava, Kostelecký, Š. Drbohlav a Bíšek po 2; Miľko, J. Drbohlav, Sedlák a Škalda po 1; Pich; Vaněk; Knittl