Sobota 7. března 2020, Jičín

K dalšímu prvoligovému utkání nastoupili na domácí palubovce mladíci Jičína proti TJ Sokol Nové Veselí, druhému celku průběžného pořadí.

C.S.Cargo HBC Jičín – TJ Sokol Nové Veselí  25:32 (15:19)

Úvodních patnáct minut prvního poločasu bylo poměrně vyrovnaných a ve vedení se střídala obě družstva. Stav byl 9:9. S postupem času soupeř zvyšoval tempo a hráči Jičína začínali produkovat zbytečné chyby v obraně i útoku. Soupeř postupně získával převahu a ve dvacáté minutě vedl 10:12. Další a další technické chyby i nedůrazná obrana umožňovala soupeři snadno skórovat. Na konci prvního poločasu byl stav 15:19.

Odhodlání otočit výsledek vydrželo ve druhém poločase domácím hráčům pouze prvních pět minut. Další nepochopitelné chyby znamenaly navýšení vedení Veselí na 17:24 v desáté minutě. Jelikož se obraz hry ze strany Jičína nijak nezměnil, soupeř si poměrně pohodlně udržoval vypracovaný náskok a po závěrečném hvizdu rozhodčích byl stav 25:32.

V průběhu zápasu jičínští hráči vyprodukovali neuvěřitelných 26 technických chyb! Pasivní obrana neusnadnila práci gólmanům, kteří měli pouhé 4 zákroky! V druhém poločase prakticky neexistovala střelba ze spojek. Soupeř tak zaslouženě zvítězil.

Sestava a branky C.S.Cargo HBC Jičín: Hůla; Novák – Matouš F. 6/2; Frýba 4; Kraus, Pour a  Sedláček po 3; Jandera a Tůma po 2; Janďourek a Ženatý po 1; Brádler; Kaucký; Kuhn; Hejtmánek; Skopár

Statistika utkání:

Diváků:  70

Sedmičky:  4/3 – 3/3

Vyloučení:   2 – 4;  ČK:  0 – 0

Sled branek: 3-3; 8-8; 11-12; 13-15; 15-19; 17-21; 19-24; 21-27; 23-28; 24-30; 25-32

Další mistrovské utkání bude sehráno v sobotu 14.3.2020 ve Velké Bystřici s předposledním týmem tabulky.