Sobota a neděle 12. a 13. března 2022, Jičín

O víkendu 12. a 13. března pokračovaly boje v nejvyšších dorosteneckých soutěžích. Mladší dorostenci přivítali v sobotu celek Karviné, jejich starší kolegové o den později Kopřivnici.

MLADŠÍ DOROST
C.S.CARGO HBC Jičín – HC Baník Karviná  36:29 (18:18)

Jičínští vstoupili do utkání velmi vlažně, což ostře kontrastovalo s nasazením hostí. Karvinští se snadno prosazovali přes prostupnou obranu domácích a po pěti minutách byl stav 0:4. Logicky následoval oddechový čas Jičína, který hráčům hodně pomohl. Mladší dorostenci Jičína se především v útoku herně zvedli. S obranou a výkonem gólmanů taková spokojenost nepanovala, přesto domácí do konce poločasu srovnali na 18:18.

Druhé dějství přineslo zcela odlišný herní projev domácích házenkářů. Ti zvýšili důraz v defenzívě, k mnohem lepšímu výkonu se rozchytali brankáři. Jičínští diktovali tempo hry, dění na palubovce městské sportovní haly zcela opanovali a vytvořili si až desetibrankový náskok. Příležitost dostali všichni hráči širšího kádru, také oni pokračovali v solidním představení. Až v samotném závěru hráči Karviné zkorigovali na konečných 36:29.

Sestava C.S.CARGO HBC Jičín: Mičke, Štěřík – Hampl, Hireš, Pour, Voltr, Přibyl, Doškář, Plíšek, Trenka, Brádler, Malát, Lutrýn, Voháňko, Thorovský, Skopár

STARŠÍ DOROST
C.S.CARGO HBC Jičín – KH ISMM Kopřivnice  36:36 (18:21)

Starší dorostenci zahájili utkání poměrně slušně, hned v první minutě vedli 2:0, na konci první desetiminutovky 8:5. Poté ale přišel ve výkonu Jičínských neuvěřitelný zlom. Domácí obrana najednou jako by vůbec neexistovala, hosté si na brankovišti Jičína dělali doslova a do písmene co chtěli. Především na pravé spojce hrající Benýšek domácí hráče deptal, v průběhu celého utkání vstřelil 18 gólů. Kopřivničtí především jeho zásluhou vývoj duelu otočili a vytvořili až pětibrankový náskok. Domácí museli neustále dotahovat, což je stálo mnoho sil. Ve druhé půli drama pokračovalo, patnáct minut před koncem domácí prohrávali 24:29. V závěrečné čtvrtině duelu dokázali zmobilizovat síly a těsně před závěrečným klaksonem po pěkné kombinaci a přesnému zakončení Skopára upravili na konečných 36:36.

Sestava C.S.CARGO HBC Jičín: Štěřík – Pour, Plíšek, Jandera, Kaucký, Brádler, Skopár, Mičke, Hampl, Kuhn, Matouš, Doškář, Ženatý