Sobota 15. srpna 2020, Jičín

V sobotu sehráli házenkáři jičínského Ronalu poslední střetnutí v rámci domácího mezinárodního turnaje Zepos Cup 2020, když vyzvali polský Glogów. Do utkání nezasáhl zkušený Šulc, naopak do sestavy se vrátil uzdravený Krahulec.

HBC Ronal Jičín – KS SPR Chrobry Glogów  31:32 (16:22)

Úvodní třicetiminutovka vyzněla lépe pro účastníka nejvyšší polské soutěže. Domácí hráli lehkovážně v obraně, zaostávali v soubojích jeden na jednoho, prakticky nebyli schopni ubránit útok soupeře. I proto svítil na konci první půle na ukazateli stav 16:22.

Ve druhém dějství bylo k vidění úplně jiné představení domácích. Jičínští dokázali zmobilizovat poslední zbytky sil a od prvních minut diktovali tempo hry. Záhy přišlo snížení na 20:23 a hosté se začali strachovat o vítězství. Domácí pokračovali ve zlepšeném výkonu, skvělými zákroky je podržel gólman Machalický, jenž tak zavelel k dalšímu náporu. Domácí stále snižovali a v předposlední minutě zásluhou Krahulce dokonce srovnali na 31:31. V poslední minutě ale házenkáři Glogówa strhli vedení na svou stranu a to ve vypjaté a poněkud nervózní koncovce uhájili.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Machalický, Pleva – Kovařík 5; Dolejší 4/2; Krahulec, Kubík, Freiberg a Doškář po 3; Kastner 3/1; Hlava a Drbohlav po 2; Miľko, Knittl a Thorovský po 1; Rychna

Házenkáři HBC Ronal Jičín obsadili i přes porážku v posledním duelu s Glogówem výborné druhé místo, které je jistě povzbuzením do závěrečných týdnů přípravy na novou extraligovou sezónu. Domácí se prezentovali pohlednou kombinační házenou, rovněž procento úspěšnosti střelby bylo solidní. Spokojenost již tolik nepanovala s defenzívou týmu, občas vázla komunikace mezi hráči, chyběla i osobní statečnost v obranných soubojích jeden na jednoho. Celkově lze vystoupení našich házenkářů na výborně obsazeném mezinárodním turnaji Zepos Cup 2020 hodnotit pozitivně.

Pro úplnost uvádíme, že vítězem Zepos Cupu 2020 se stal celek Talentu tým Plzeňského kraje před domácími házenkáři a polským Glogówem. Zubří obsadilo čtvrtou příčku, Považská Bystrica pátou. Nejlepším střelcem se stal Plzeňský Petr Linhart, nejlepším gólmanem byl direktoriátem turnaje vyhlášen domácí David Machalický, nejlepším hráčem potom Adam Babicz z polského Glogówa.

KONEČNÁ TABULKA ZEPOS CUP 2020

1.   Talent tým Plzeňského kraje    4           3   1   0          126 :  98              7

2.   HBC Ronal Jičín                  4           2   1   1         110 : 108          5

3.   SPR Chrobry Glogów                4            2   0   2         111 : 113               4

4.   HC ROBE Zubří                         4            1   0   3          88  : 104             2

5.   MŠK Považská Bystrica            4            1   0   3          95  : 107              2