Sobota 5. března 2022, Olomouc

Dorostenecké týmy Jičína zahájili v sobotu v Olomouci boje v nadstavbových skupinách proti celkům Házenkářské akademie olomouckého kraje. Zatímco mladší dorostenci si díky úspěšně zvládnuté české skupině základní části zajistili účast mezi nejlepšími osmi týmy České republiky, jejich starší kolegové budou bojovat ve skupině o konečné 9. – 15. místo a tím také o zachování prvoligové příslušnosti. Pro upřesnění uvádíme, že oba celky si do nadstavby přenesly body získané v základní části se soupeři, kteří hrají v nadstavbě ve stejné skupině.

Mladší dorost
HAOLK Olomouc – C.S.CARGO HBC Jičín  33:28 (14:13)

Od prvních minut bylo k vidění bojovné utkání, Jičínští se i přes absence některých hráčů základní sestavy svého soupeře nelekli. Hráli poměrně pozorně v obraně, pokud dodržovali stanovené taktické pokyny, dařilo se jim i přes technické chyby slušně v útoku. Díky úspěšným zákrokům gólmana drželi hosté vyrovnaný stav, poločas nakonec prohráli nejtěsnějším rozdílem 14:13.

Ve druhém dějství však hosté ubrali na důrazu v defenzívní činnosti, přidali technické chyby či zbrklou střelbu a umožnili tak domácím vytvořit si náskok čtyř až pěti gólů. Ten udrželi hráči domácí akademie až do závěrečného klaksonu a po výhře 33:28 si připsali dva body. Výsledek úplně neodpovídá rozložení sil, Olomouc hrála téměř celé utkání v základní sestavě, Jičínští protočili všechny hráče, tedy i některé starší žáky ročníku narození 2007. Hosté především doplatili na velké množství technických chyb, které se, bohužel, opakují v průběhu celé sezóny.

Sestava C.S.CARGO HBC Jičín: Štěřík – Pour, Voháňko, S. Přibyl, D. Přibyl, Doškář, Brádler, Plíšek, Hampl, Voltr, Thorovský, Malát, Lutrýn, Skopár, Trenka

Starší dorost
HAOLK Olomouc – C.S.CARGO HBC Jičín  30:25 (14:16)

Starší dorostenci se museli v průběhu zápasu vypořádat s neúčasti tří hráčů základní sestavy, což v průměru představuje deficit 10 – 15 branek. Naopak domácí byli posíleni o 3 hráče, kteří působili v Tréninkovém centru mládeže. Jičínští vstoupili do utkání velmi dobře, neustále si udržovali mírný náskok. Solidně fungovala obrana, několik výborných zákroků zaznamenal také hostující gólman. Úvodní dějství skončilo 14:16, nebýt zbytečných technických chyb a mnoha neproměněných šancí, mohlo být vedení hostí mnohem vyšší.

Do druhé půle nastoupili naši házenkáři se stejným záměrem jako v poločase prvním, vycházet z důrazné agresivní obrany, rychlé kombinační hry v útoku. Bohužel, Jičínským postupně docházeli síly. Projevilo se, že někteří hráči již měli v nohách předchozí duel mladších dorostenců. Hosté postupně ztráceli půdu pod nohama, pokoušeli se prosadit individuálně a to nemělo šanci na úspěch. Když se k tomu přidaly opětovné zbytečné ztráty míče, překlopili Olomoučtí vedení na svou stranu a nakonec zvítězili 30:25.

Sestava C.S.CARGO HBC Jičín: Novák, Štěřík – Pour, Ženatý, Frýba, Doškář, Jandera, Skopár, Tůma, Kaucký, Plíšek, Hampl, Voltr, Přibyl, Sedláček