Středa 27. října a neděle 31. října 2021, Jičín

Poměrně bohatý program čekal na dorostenecké týmy Jičína uplynulý týden. Starší dorostenci dohrávali ve středu utkání 3. kola s Libercem, v neděli pak oba celky vyzvaly stejně staré házenkáře Lovosic.

STARŠÍ DOROST
C.S.CARGO HBC Jičín – Liberec Handball  30:22 (13:12)

Ve středu 27. října přivítali starší dorostenci Jičína v odloženém utkání 3. kola házenkáře Liberce, kteří zaslouží respekt a poděkování za vstřícný přístup a reakci na žádost Jičína o odložení duelu. Samotný zápas přinesl velmi vyrovnaný první poločas, v němž byli většinu času lepší hosté. Ti se poměrně snadno ujali vedení 1:5 a teprve oddechový čas domácí lavičky přinesl obrat. S přibývajícími minutami se domácí dostali do potřebné provozní teploty a do konce úvodního dějství získali nejtěsnější vedení. Po změně stran došlo ve hře Jičína k markantnímu zlepšení, domácí si vybudovali vícebrankový náskok a zápas dotáhli zaslouženě do vítězného konce. Nutno ale pochválit i Liberecké, ti zanechali v Jičíně, především v první půli, velmi dobrý dojem.

Sestava C.S.CARGO HBC Jičín: Hůla – Matouš, Tůma, Kaucký, Doškář, Hejtmánek, Přibyl, Kuhn, Frýba, Jandera, Ženatý, Hylš, Mičke, Plíšek

MLADŠÍ DOROST
C.S.CARGO HBC Jičín – Lovci Lovosice  28:41 (17:19)

Mladší dorostenci narazili v neděli na velmi silného soupeře, který vede zaslouženě bez ztráty bodu tabulku české divize první ligy. Hosté hned v úvodu ukázali svou sílu a domácí lavička brala již v šesté minutě první oddechový čas. Hra domácích se potom rapidně zlepšila a Jičínští byli favoritovi duelu vyrovnaným protivníkem. Velkou zásluhu na tom měl svými důležitými zákroky gólman domácích. Poločas nakonec skončil za průběžného stavu 17:19. Do druhé půle ale nastoupilo úplně jiné domácí mužstvo. Hráči působili ospalým dojmem, vyprodukovali velké množství technických chyb, které by vydaly na tři zápasy. Jičínští již nebyli Lovosicím důstojným soupeřem a zaslouženě vysoko prohráli v poměru 28:41. Pozitivem je start čtyř hráčů ročníku narození 2007 (starší žáci), kteří si nevedli vůbec špatně.

Sestava C.S.CARGO HBC Jičín: Mičke, Štěřík – Doškář, Hejtmánek, Voháňko, S. Přibyl, D. Přibyl, Plíšek, Hampl, Voltr, Hireš, Trenka, Malát, Morávek, Thorovský
C.S.CARGO HBC Jičín – Lovci Lovosice  34:27 (19:14)

Také starší dorostenci vyzvali v neděli své protivníky z Lovosic a nutno v úvodu poznamenat, že předvedli vynikající výkon. Jičínští, opět doplněni některými mladšími dorostenci, se do svého soka od úvodního hvizdu doslova zakousli. K vidění byla skvělá dramatická bitva, kterou na přelomu první a druhé desetiminutovky překlopili Jičínští na svou stranu. Domácí poměrně dobře bránili, v brance odchytal vynikající zápas Hůla, i díky jemuž svítilo na ukazateli na konci poločasu skóre 19:14. Ve druhém dějství pokračovali házenkáři jičínského C.S.CARGA v soustředěném kolektivním výkonu a svůj náskok navýšili až na rozdíl deseti branek. Hosté šli v závěru zápasu do rizika, když zaktivnili obranu, výsledkem ovšem byla pouze kosmetická úprava skóre na konečných 34:27.

Sestava C.S.CARGO HBC Jičín: Hůla, Štěřík – Ženatý, Frýba, Kuhn, Kaucký, Mičke, Tůma, Hylš, Hejtmánek, Doškář, Voltr, Plíšek, Přibyl, Matouš

O víkendu mají ligové soutěže volno, v neděli 14. listopadu přivítají dorostenecké celky Jičína házenkáře Sokola Úvaly.