Čtvrtek 11. srpna 2022, Jičín

Ve čtvrtek nastoupili házenkáři O2xyworld HBC Jičín k prvnímu přípravnému utkání před startem soutěžního ročníku 2022/2023, když v městské sportovní hale přivítali účastníka nižší německé soutěže, celek SV Oberlosa Plauen. V sestavě domácích se objevily nové tváře, pravoruká spojka Ľuboš Hlipala, pivot Zdeněk Ježek a gólman Jaromír Poláček. Hosty vedl v roli trenéra odchovanec jičínské házené Ladislav Brykner, na pivotu se představil Jakub Kolomazník.

 

O2xyworld HBC Jičín – SV Oberlosa Plauen  31:26 (18:15)

První část úvodního dějství patřila hráčům domácího celku, jejichž střelecký prapor drželi především J. Dolejší a Hlipala. V polovině první půle zvyšoval z pivota Ježek již na 11:6. Poté si ale Jičínští vybrali slabší pasáž a soupeř pětibrankovou šňůrou srovnal na 11:11. V závěru poločasu se domácí opět „našli“ a odskočili na 18:15.

Ve druhém dějství pokračovala poměrně vyrovnaná bitva. Naši házenkáři neproměnili několik nadějných šancí, ovšem také nastoupivší gólman Poláček předvedl řadu skvělých zákroků. V sedmnácté minutě korigovali hosté na 23:21, poté ale mířili přesně Krahulec, Ženatý a J. Dolejší a stav byl rázem 26:21. Hosté se dokázali ještě jednou přiblížit na tři góly, 28:25, víc jim ale svěřenci kouče Mašáta nedovolili. Jičínští nakonec zvítězili v poměrně kvalitním utkání 31:26.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín: Machalický, Poláček – Krahulec a Hlipala po 5/1; J. Dolejší a Hlava po 4; Kastner, Thorovský a Ženatý po 3; Freiberg, Š. Drbohlav, Ježek a Doškář po 1; A. Dolejší; Rychna; Pekař

 

Již dnes, tedy v pátek 12. srpna se naši házenkáři přesouvají do polského Glogówa, kde v podvečer změří síly s domácím celkem SPR Chrobry Glogów. Zítra je čeká utkání o umístění, příští týden další dva přípravné zápasy a tradiční mezinárodní turnaj Zepos Cup 2022.