Čtvrtek 18. srpna 2022, Jičín

Po středeční výhře nad belgickým celkem HUBO Handball přivítali ve čtvrtek házenkáři O2xyworld HBC Jičín tradičního slovenského soupeře, tým MŠK Považská Bystrica.

O2xyworld HBC Jičín – MŠK Považská Bystrica  30:25 (16:11)

Úvodní minuty zápasu byly naprosto vyrovnané. Rozdíl ve skóre byl neustále jeden gól, oba soupeři vždy dokázali vyrovnávací brankou. Své spoluhráče držel výborně chytající domácí gólman Machalický, střelecky si nejaktivněji počínali J. Dolejší a Hlipala. Ve dvacáté minutě srovnávali hosté na 8:8, závěr poločasu se ale odehrál v jičínské režii. Domácí šňůrou pěti přesných zásahů odskočili na 13:8 a stejným rozdílem pěti gólů v poměru 16:11 skončila také první půle.

Po změně stran Považskobystričtí snížili na 18:15, poté ale Jičínští znovu svého protivníka zatlačili do defenzívy a navýšili až na 25:17. Hosté nesložili zbraně, v dalších minutách z jičínského náskoku ukrajovali a zkorigovali až na 26:23. Jičínští v závěru střetnutí další zdramatizování nepřipustili, naopak dvěma góly navýšili na konečných 30:25.

Házenkáři Jičína tedy zvítězili i ve druhém domácím přípravném utkání. Solidní zápas odchytal brankář Machalický, střelecky táhli tým především Hlipala, J. Dolejší a Ježek, v obraně byli nejvíce vidět Pekař, Hlava a J. Drbohlav. Pochválit lze všechny hráče, domácí se prezentovali sympatickým bojovným výkonem.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín:  Machalický, Poláček – Hlipala 6; J. Dolejší 6/3; Ježek 5; Hlava 3; A. Dolejší, Rychna a Pekař po 2; Doškář, Matouš a Thorovský po 1; Krahulec 1/1; Ženatý; J. Drbohlav; Kastner

Již dnes a zítra, tedy 19. – 20. srpna, proběhne v jičínské sportovní hale tradiční domácí mezinárodní turnaj, Zepos Cup 2022, na kterém se kromě jičínského celku představí slovenský tým MŠK Považská Bystrica, belgický celek Hubo Handball (účastník BeNe ligy, společné belgické a nizozemské soutěže) a tým nižší německé soutěže, ESV Lokomotive Pirna. Letošní ročník Zepos Cupu bude hrán ve formátu tzv. final four s tím, že v pátek budou sehrána semifinále, v sobotu potom utkání o konečná umístění.