V plném tréninkovém procesu s cílem co nejlépe se připravit na zbývající duely základní části jsou již týden házenkáři jičínského Ronalu. Poslední duel před vánočními svátky odehráli v polovině prosince, kdy na domácí palubovce přehráli před kamerami televizní stanice ČT Sport celek Sokola Nové Veselí 29:24. Po tomto střetnutí měli Jičínští zasloužené několikadenní volno, hráči a realizační tým se poprvé opět sešli v pondělí 4. ledna, přičemž první tréninky byly zaměřeny především na zlepšení fyzické kondice. V kádru našeho celku v těchto dnech chybí pivot Petr Freiberg, jenž podstoupil drobný operační zákrok kolene. Vedení klubu tak jedná o posílení kádru, přičemž ve hře je příchod hráče, který již v jičínských barvách v minulosti působil. Vzhledem ke koronavirové pandemii se Jičínští připravují výhradně v domácích podmínkách, ze stejného důvodu se tak nebudou moci zúčastnit tradičního kvalitního mezinárodního turnaje v Považské Bystrici. Naopak, vzhledem k přerušení soutěže na přelomu října a listopadu loňského roku, zahájí druhou polovinu základní části netradičně již v polovině ledna. Prvním soupeřem Jičínských by měl být v sobotu 16. ledna celek KH ISMM Kopřivnice, hned ve středu 20. ledna by měla naše výprava cestovat k dohrávanému utkání 6. kola do Zubří. V kádrech obou nejbližších soupeřů našeho týmu jsou však někteří reprezentanti připravující se na nadcházející světový šampionát, který proběhne ve dnech 13. – 31. ledna v Egyptě. Dle finální nominace těchto hráčů tak ještě může dojít ke změnám termínů avizovaných nejbližších extraligových zápasů jičínských házenkářů.

 

POHLED DO STATISTIKY

Jak již bylo uvedeno výše, poslední utkání kalendářního roku 2020 sehráli Jičínští v polovině prosince proti Novému Veselí. A právě v tomto duelu dosáhli z pohledu statistických údajů, vedených od postupu mužů do extraligy v roce 1997, někteří hráči Jičína zajímavých milníků.

Kapitán našeho celku, Ondřej Šulc, zaznamenal dvě branky, přičemž druhou trefou zaokrouhlil počet přesných zásahů v extraligových barvách Jičína na úctyhodných 1000. Stal se tak po Aleši Babákovi (1410) a Radku Královi (1195) třetím hráčem v historii klubu, jenž této mety dosáhl.

Ve stejném duelu byl nejlepším střelcem domácích Martin Kovařík, který zatížil konto soupeře šesti přesnými zásahy. Právě poslední šestá trefa byla jeho dvoustou brankou v jičínském dresu.

Oběma hráčům k jubilejním trefám gratulujeme.