Sobota 25. září 2021, Nové Veselí

Ve druhém kole nejvyšší soutěže se představila dorostenecká družstva Jičína na palubovce silného Nového Veselí. Po předchozích vítězstvích v úvodním kole v Úvalech čekal Jičínské silný protivník, přesto chtěli naši házenkáři opět bodovat.

 

MLADŠÍ DOROST
TJ Sokol Nové Veselí – C.S.CARGO HBC Jičín  24:22 (14:9)

Začátek utkání byl ze strany Jičínských poněkud rozpačitý. Hráčům chybělo potřebné sebevědomí, což mělo za následek několik nepřesností. Domácí si tak poměrně jednoduše vypracovali vícebrankový náskok a zdálo se, že bez větších problémů míří za vítězstvím. Opak byl však pravdou, hosté se s přibývajícími minutami rozehráli k velmi sympatickému výkonu a Novoveselským se stali více než vyrovnaným protivníkem. První poločas skončil vedením domácích v poměru 14:9, po změně stran byli lepším týmem Jičínští. Hosté výborně bránili, dařilo se rovněž brankářům. Mladší dorostenci jičínského C.S.CARGA vyhráli druhou půli o tři góly, v celkovém součtu z toho pramenila porážka 24:22. Hráči Jičína se přesvědčili, že jsou schopni držet krok i se silnějšími týmy, ovšem pouze za předpokladu maximální bojovnosti a úsilí nejen v zápase, ale i v běžném tréninkovém procesu. Potěšitelné je, že do zápasu nakonec zasáhli všichni nominovaní hráči.

Sestava a branky C.S.CARGO HBC Jičín: Mičke, Štěřík – Doškář 8; Skopár 4/1; Plíšek 3; Lutrýn a Thorovský po 2; Hejtmánek, Hampl a Voltr po 1; Morávek; Hireš; Přibyl; Trenka; Malát

 

STARŠÍ DOROST
TJ Sokol Nové Veselí – C.S.CARGO HBC Jičín  32:26 (14:12)

Starší dorostenci doplnění o pět hráčů nižší věkové kategorie měli naopak výborný vstup do začátku těžkého duelu. Za výbornou obranou chytal spolehlivě gólman Hůla, v útoku si Jičínští pomáhali správných řešení při dohrávaní kombinačních akcí. Naši házenkáři tak dokázali dostat domácí pod tlak a utkání mělo naprosto vyrovnaný průběh. Do poslední desetiminutovky vstupovaly oba týmy za stavu 21:21. V závěru utkání vytěžili Novoveselští z vyrovnanějšího kádru a rotace hráčů. Hosté naopak fyzicky odpadli a domácí nakonec zvítězili 32:26. Přesto lze Jičínské za výkon  na půdě velice silného protivníka pochválit.

Sestava a branky C.S.CARGO HBC Jičín: Hůla, Štěřík – Ženatý 7; Matouš 7/4; Frýba 5; M. Mičke 3; Doškář 2; Kaucký a Khun po 1; Tůma; Jandera; Přibyl; Hejtmánek; Plíšek