Sobota 9. listopadu 2019, Břve

V sobotu začala Hostivická liga, dlouhodobá soutěž, která se hraje v Hostivicích Břvi jako Mattoni Cup. Hraje se celkem sedm turnajů, na nichž se střetávají všechny celky systémem každý s každým. Na jaře pak turnaj vrcholí dvoudenním kláním, které určí celkového vítěze. V turnaji startují celky, jež patří mezi nejlepší v Čechách, chybí Dukla a Chodov. Toto kolo měl volno jeden z favoritů, celek Talent Plzeň a nedorazil tým Mostu, jejž skolila marodka.

K prvnímu turnaji zajížděli Jičínští po nemastných neslaných výkonech v Železném Brodě. Zde sice všechna svá utkání vyhráli, ale do optimálních výkonů měli hráči Jičína daleko. Tento trend se potvrdil i v prvním měření na turnaji. Celek Lovosic, tradiční to soupeř, školil jičínské hráče ve všech činnostech. Jičínští najednou zjistili, že házená se dá hrát rychle, důrazně v obraně, bez chyb. To vše totiž Lovosice předváděly. Hráči Continentalu často jen přihlíželi akcím soupeře a nebýt v brance Jičína J. Mičke, byla by výhra Lovosic daleko, daleko vyšší. Utkání ovlivnil opětovný zkrat Poura, který byl vyloučen již ve čtvrté minutě za oplácení a oslabil tak v krátké době (turnaj v Plzni) podruhé svůj tým. To by si jako stěžejní hráč sestavy neměl dovolit.

Následovaly další zápasy, v nichž se výkon jičínských hráčů lepšil, nepoznali již hořkost porážky. V celé nahotě se však objevovaly chyby, které hráči dělají a které jsou často zapříčiněny nepozorností, podceňováním soupeřů a liknavým přístupem k tréninkům. Klady byly výkony Přibyla v obraně i útoku, od druhého zápasu i Poura, který je, pakliže se soustředí na hru, tahounem týmu, v brance chytal velmi dobře Mičke a v poli střídali dobré okamžiky Morávek na pivotu a Král na rozehrávce. Po delší pauze nastoupil Pohnán a ukázal, že jeho hra bude pro tým přínosem. Ostatní se stále perou s velkým procentem ztrát, technických chyb, zahozených šancí. Cennými jsou určitě výhry nad lounským a hostivickým týmem. To po shlédnutí prvního zápasu čekal málokdo. Celkově lze, pomineme-li první zápas, hráče pochválit za bojovnost a snahu. Do příštího turnaje však mají na sobě hodně práce.

 

Výsledky  HBC Continental Jičín:

–   HK Město Lovosice   9 : 19  (3:10)

–   Lions Hostivice          20 : 14 (11:8)

–   Loko Louny                 14 : 11 (7:5)

–   HBC Strakonice          14 :  6  (9:5)

 

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Mičke, Vondra, Suchý – Pour 17/3; Morávek 11; Přibyl 10/3; Tůma 6; Král a Jančák 4; Havlík 3; Holubec 2; Pohnán; Prokůpek