Středa 3. května 2023, Brno

Ve středu se představili házenkáři Jičína v Brně na palubovce domácího celku SKKP Handball v úvodním duelu série o konečné sedmé až osmé místo. Hosté chtěli přivézt do Jičína takový výsledek, který by jim dával reálnou šanci být v poslední sérii sezóny úspěšnější, to se také podařilo. Domácí nastoupili prakticky v nejsilnějším složení, v našich barvách se po téměř sedmi měsících objevil Ľuboš Hlipala.

 

SKKP Handbal Brno – O2xyworld HBC Jičín  24:23 (11:12)

Od prvních minut byla na brněnské palubovce k vidění vyrovnaná bitva. Výsledkově vyšel úvod lépe domácím, kteří se záhy ujali vedení 3:0, příčinu lze ale spatřit v neproměněných šancích hostujících házenkářů. První branku Jičína vstřelil kapitán J. Dolejší, jenž dorazil vlastní neproměněnou sedmičku. S přibývajícími minutami začali otěže zápasu přebírat hosté, kterým se na začátku deváté minuty podařilo zásluhou Kovaříka srovnat na 5:5. Také v dalším průběhu prvního dějství byl k vidění podobný obrázek, ani jeden z týmů si nedokázal vybudovat výraznější náskok. Zásluhu na tom měli také brankáři v součinnosti se solidně fungujícími obranami. Na přelomu druhé a třetí desetiminutovky odskočili Jičínští na rozdíl dvou branek, 9:11, poločas nakonec skončil 11:12.

Po změně stran se opakovala situace z první půle. Domácí zahájili náporem, z něhož resultovalo dvougólové vedení, 15:13. Hosté však dokázali tlak Brněnských přibrzdit, bohužel, v několika případech si pomohli faulem a následovala oslabení. Ve třinácté minutě zvyšoval domácí kanonýr Kocich na 18:16, poté ale přišel nápor hráčů jičínského O2xyworldu. Dvakrát se prosadil Matouš, jednou Kovařík a na dvougólových 18:20 zvyšoval po individuálním průniku J. Dolejší. Také v dalších fázích střetnutí drželi hosté nejtěsnější náskok, na konci 23. minuty se trefil Hlava, stav 21:22. Bohužel v závěru duelu byli v krátkém sledu po sobě vyloučeni Pekař a Rychna, domácí početní výhodu využili a otočili na příznivějších 24:22. Definitivní podobu výsledku stanovil v úplném závěru proměněnou sedmičkou Matouš, domácí vítězili 24:23 a v Jičíně tak budou hájit nejtěsnější jednobrankový náskok.

Házenkáři Jičína sehráli na palubovce silného Brna podařené utkání, domácím byl po celých šedesát minut naprosto vyrovnaným protivníkem. Solidními zákroky se prezentovali oba brankáři, Pleva i Machalický, velmi aktivně a důrazně si počínala jičínská defenzíva v čele s Pekařem. Střelecký prapor drželi J. Dolejší, Hlava a ve druhém půli rovněž Matouš, na útočném brankovišti byl hodně vidět Miľko. Celkově lze Jičínské za představení v Brně pochválit, před odvetou vybojovali slibný výsledek.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín: Pleva, Machalický – J. Dolejší 6; Hlava a Matouš po 4; Kovařík a Miľko po 3; Hlipala, Rychna a A. Dolejší po 1; Pekař; Kastner; Š. Drbohlav; Thorovský; Ženatý; Doškář

 

Statistika utkání:
Diváků:  220
Sedmičky:  0 – 4/1
Vyloučení:  2 – 7;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Králíček, Letev
Sled branek: 3-0; 4-3; 6-6; 7-9; 10-10; 11-12; 15-13; 18-16; 19-21; 21-22; 24-22; 24-23

 

Odvetné utkání série o konečné 7. – 8. místo je na programu již v neděli 7. května od 17:30 hodin. Přijďte podpořit jičínské házenkáře v jejich posledním utkání soutěžního ročníku 2022/2023, k zisku konečné sedmé příčky potřebují zvítězit minimálně o dvě branky.