11. – 13. 1. 2019, Považská Bystrica

Házenkáři jičínského Ronalu odcestovali v pátek 11. ledna na dvoudenní mezinárodní turnaj do Považské Bystrice. Bohužel, trenéři již tradičně nemohli počítat s několika hráči. Z různých důvodů (zranění, nemoc, studijní či pracovní povinnosti) chyběli Horut, J. Drbohlav, Kostelecký, Kolc, Groh, Kubík, Škalda, Rychna a Š. Drbohlav. Z důvodů mnoha absencí dostali příležitost dorostenci Lukáš Šachl, Martin Knittl a Š. Thorovský. Po šestihodinové cestě a krátkém odpočinku absolvovali Jičínští ještě v pátek společně s domácími házenkáři společný trénink.

V prvním sobotním turnajovém utkání vyzvali naši házenkáři pátý celek nejvyšší soutěže, tým MHC Štart Nové Zámky. Jičínští vstoupili do zápasu velmi dobře a rychle si vytvořili uklidňující náskok 7:1. V poločase již vedli naši chlapci rozdílem deseti gólů, 20:10. Po změně stran dostali velký herní prostor také všichni dorostenci v barvách Jičína, kteří se podíleli na konečné výhře 34:25.

V podvečerním duelu změřil náš celek síly s domácím týmem MŠK Považská Bystrica. V první půli byla k vidění rychlá házená, hráči obou týmů se soustředili spíše na útok. O tom svědčí také poločasové vedení Jičína 21:18. Na začátku druhé půle se zranil hostující křídelník Bíšek a trenéři tak museli ještě více míchat se sestavou. Považskobystričtí zlepšili defenzívu a vývoj skóre otočili. Devět minut před koncem domácí vedli 31:27 a zdálo se, že definitivně zlomili odpor házenkářů Jičína. Ti ale byli proti, nadechli se k obrovskému náporu, ze kterého resultovalo srovnání skóre na 31:31. Po další brance domácích se ze sedmičky trefil Krahulec a na 32:33 ve prospěch Jičína upravoval Šulc. Házenkáři Považské Bystrice v poslední minutě upravili na konečných 33:33.

K poslednímu vystoupení na turnaji nastoupili Jičínští v neděli ráno proti celku KH Kopřivnice. Naši házenkáři doplatili v první půli na neproměňování vyložených šancí. Soupeř si v zakončení vedl mnohem lépe, díky čemuž si vytvořil v prvním dějství solidní šestigólový náskok, 17:11. První polovina druhé půle se nesla v jičínské režii. Naši házenkáři zpřesnili hru, zagresivnili obranu a výsledek se brzy dostavil, 19:19. Ve zbývajících minutách zápasu však Jičínští znovu trestuhodně zahodili až neuvěřitelné množství „tutovek“, čehož Kopřivničtí náležitě využili a díky konečné výhře 27:24 se radovali z turnajového prvenství.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka 1, Machalický 1 – Kovařík 22; Šulc 17; Krahulec 14; Miľko 8; Bíšek a M. Knittl po 6; Hlava a Dolejší po 5; Bareš 3; Thorovský 2; Šachl 1  

 

Házenkáři Jičína tedy odehráli na Slovensku tři zápasy s bilancí jedné výhry, jedné porážky a jednoho nerozhodného výsledku. Vítězem turnaje se stal tým KH Kopřivnice, druhou příčku získali domácí, třetí skončili házenkáři jičínského Ronalu a čtvrtou příčku obsadil celek Nových Zámků.